Sjajan uspjeh naših kadeta: Pavle Tomić vicešampion, Miloš Vasić bronzani na Državnom prvenstvu BiH!

Završeno je Kadetsko i omladinsko prvenstvo Bosne i Hercegovine za 2026. godinu, a hotel “Grand” u Banjaluci bio je svjedok potpune dominacije članova Šahovskog kluba “Velemajstor”. Naši momci su pokazali da pripadaju samom vrhu bh. šaha, donoseći u Brčko dvije medalje i vizu za Evropsku scenu!

Lavovska borba za srebro

Nakon regularnih 9 kola, dobili smo nevjerovatan scenario: Pavle Tomić i Miloš Vasić završili su turnir sa identičnih 7,5 poena iz 9 partija sa istim dodatnim kriterijumima. Obojica su igrali maestralno, ali kako pravila nalažu, o drugom mjestu morao je odlučiti direktan duel – razigravanje.

Uslijedila je prava lavovska borba u brzopoteznom šahu (blitz 3+2). U prvoj partiji, nakon velike napetosti i taktičkog nadmudrivanja, viđen je remi. Ipak, u drugoj partiji Pavle Tomić uspijeva da slomi otpor klupskog druga i sjajnom igrom odnosi pobjedu koja mu je donijela titulu Vicešampiona Bosne i Hercegovine!

Naš Miloš Vasić se okitio bronzanom medaljom, pokazavši da je u samom vrhu i da su nijanse odlučivale o konačnom poretku.

Pravac Prvenstvo Evrope!

Ovaj rezultat nije samo ponos našeg kluba, već i velika stvar za naš grad i državu. ŠK “Velemajstor” i ove godine nastavlja tradiciju uspjeha, pa ćemo ponovo imati predstavnika koji će braniti boje kluba na Prvenstvu Evrope!
Gledati naša dva igrača na pobjedničkom postolju dokaz je stručnog rada u klubu i ogromnog truda koji ovi mladi momci ulažu svakodnevno. Pavle i Miloš su pokazali kako se bori za svoj klub do posljednje sekunde na satu.

Bravo, momci! Čestitamo na istorijskom uspjehu i ponosno nas predstavljajte u Evropi!

Updated: 11. Maja 2026. — 1:16 pm